هیستروسالپنگوگرافی

عکس رنگی رحم

IMG_5612.jpeg

عکس رنگی رحم چیست؟

در عکس رنگی رحم یا هیستروسالپنگوگرافی با استفاده از ماده حاجب و اشعه ایکس از رحم و لوله های رحمی تصویر برداری انجام می شود. بدین صورت با انجام این تصویر برداری در رحم انسداد لوله های رحم و یا چسبندگی آنها را که باعث کاهش شانس بارداری است را نشان می دهد. معمولا عکس رنگی رحم برای خانم هایی که مشکل بارداری دارند انجام می شود.

کاربرد عکس رنگی رحم

کاربرد اصلی عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) در ارزیابی مشکلات نازایی و ناباروری می باشد. پزشک توسط عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) موارد ذیل را بررسی می نماید:

۱- آناتومی (شكل رحم) رحم مورد بررسی قرار می گیرد. (رحم های تك شاخ دو شاخ و …)؛

2- بررسی عدم انسداد و باز بودن لوله های رحمی؛
این موارد با ناباروری و نازایی ارتباط دارند. کاربرد بعدی عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) در ارزیابی علت سقط مکرر می باشد. همچنین با عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) می توان گاها به وجود موارد غیرطبیعی در رحم همانند توده، چسبندگی، فیبروم های رحمی و یا رحم شاخدار پی برد.

 

بهترین زمان عکس رنگی رحم

بهترین زمان انجام عکس رنگی رحم یا همان هیستروسالپنگوگرافی بلافاصله بعد از پاک شدن یعنی یک الی پنج روز بعد از پایان دوره پریود می باشد.

نتیجه تست هیستروسالپنگوگرافی یا عکس رنگی رحم؟

در موسسه سونوگرافی و رادیولوژی دکتر صدری جواب عکس رنگی رحم بلافاصله پس از اتمام گرافی به شما تحویل داده می شود.

اقدامات قبل از مراجعه

آزمایش عکس رنگی رحم ( هیستروسالپنگوگرافی) یک تست غیر تهاجمی است که معمولا برای کمک به تشخیص پزشک انجام می شود.

در هنگام انجام عکس رنگی رحم مواردی که برای آمادگی قبل از انجام نیاز است:

1- اگه زمان پریود های شما مرتب می باشد زمان انجام عکس رنگی رحم را بهتر است دو روز پس از پاك شدن كامل یک دوره پریود بگذارید.

2- اگر اخیرا در حفره لگنی دچار عفونت شده اید حتما پزشک را مطلع سازید.

3- شب قبل از هیسترو از نزدیكی خودداری نمایید.

 

مزایای عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی)

– عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) پروسه ای نسبتا تهاجمی با حداقل عوارض می باشد.

– عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) روشی است که در مدت کوتاهی اطلاعات ارزشمندی در مورد علل ناباروری می دهد.

– همچنین از عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) می توان در موارد درمانی استفاده کرد. در مواردی که چسبندگی لوله های رحمی علت نازایی باشد می توان با عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) لوله رحمی را باز کرد.

– بعد از انجام عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) اشعه ایکس در بدن فرد باقی نمی ماند.

– عوارض اشعه ایکس در عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) حداقل می باشد.

در حین انجام عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) چه تجربه ای خواهید داشت؟

انجام عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) فقط باعث ناراحتی جزئی می شود. این ناراحتی جزئی در هنگام ورود کاتتر و تزریق ماده حاجب رخ می دهد که زیاد نباید طول بکشد. اغلب بانوان ممکن است در چند روز بعد از انجام عکس رنگی رحم (هیستروسالپنگوگرافی) لکه بینی داشته باشند.

درد عکس رنگی رحم یا عکس رنگی رحم با بیهوشی

در این موسسه عکس رنگی رحم بدون درد انجام می گردد که از مزایای این روش كاهش یافتن انقباضات عضلات لگن و مقاومت رحم در برابر قرار گرفتن وسایل در واژن می باشد بنابراین با تعداد کمتر عکس برداری از رحم، بیمار كمتر در برابر اشعه ایکس قرار می گیرد.

در موسسه سونوگرافی و رادیولوژی دکتر صدری عکس رنگی رحم بدون بیهوشی و با اتخاذ روشی خاص بدون درد، بدون اسیب و خونریزی انجام می شود كه در نتیجة این روش باعث عدم انتقال عفونت به حفره لگن می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

عکس رنگی رحم بدون درد در تهران

موسسه رادیولوژی و سونوگرافی دکتر صدری با مجهزترین دستگاه های تصویربرداری به همراه ۲۵ سال تجربه با افتخار عکس رنگی رحم را با روش بدون درد انجام می دهد. در این مرکز عکس رنگی رحم یا همان هیستروسالپنگوگرافی که برای بررسی های کاویته رحمی و باز بودن لوله های رحمی است به دو روش معمولی و بدون درد انجام میشود. اغلب بیماران به دنبال انجام هیستروسالپنگوگرافی بدون درد می باشند که نباید با عکس رنگی رحم با بیهوشی اشتباه گرفت که پیشنهاد ما برای شما روش بدون درد است.

هزینه عکس رنگی رحم

موسسه دکتر حسین صدری عکس رنگی رحم یا همان هیستروسالپنگوگرافی را بدون درد انجام می دهد. برای آگاهی از بیمه های تحت پوشش و هزینه عکس رنگی رحم می توانید با مطب دکتر صدری تماس حاصل فرمایید.

فیلم انجام عکس رنگی رحم

خانه تماسدرباره ماآدرس ما